Αρχική Εκδηλώσεις Μνήμη του Πολυτεχνείου

Μνήμη του Πολυτεχνείου

Με αφορμή την 48η επέτειο της εξέγερσης του Πολυτεχνείου το σχολείο μας, παρά τις δύσκολες συνθήκες και τηρώντας όλα τα απαραίτητα μέτρα προστασίας,  ετοίμασε γιορτή αφιερωμένη στη μνήμη του Πολυτεχνείου και στο Μίκη Θεοδωράκη.

Αφηγήσεις μαθητών περιγράφουν τα γεγονότα της μαύρης εκείνης περιόδου της ιστορίας μας, πλαισιωμένες από τη μουσική του Μίκη Θεοδωράκη , ο οποίος έχει άλλωστε ταυτιστεί με τους αγώνες κατά της χούντας.

Δυστυχώς, λόγω των ειδικών συνθηκών δεν μπορείτε να παρακολουθήσετε διαζώσης τη γιορτή επειδή θα πραγματοποιηθεί στο κάθε τμήμα και όχι στο Αμφιθέατρο

Μπορείτε όμως  να την παρακολουθήσετε διαδικτυακά μέσω Webex , την Τετάρτη 17 Νοεμβρίου και ώρα 8:45πμ, στον παρακάτω σύνδεσμο:

Οι μαθητές θα προσέλθουν κανονικά με τα λεωφορεία το πρωί  (8:00 π.μ) και θα επιστρέψουν στις 10:15 π.μ