Αρχική Καινοτόμα Προγράμματα " Ένα tango, μια ιστορία υπό τους ήχους του ακορντεόν "

Παρουσίαση Πολιτιστικού Προγράμματος με τίτλο " Ένα tango, μια ιστορία υπό τους ήχους του ακορντεόν "

Το Μουσικό Σχολείο Λάρισας σας προσκαλεί να τιμήσετε με την παρουσία σας την προβολή  του πολιτιστικού προγράμματος << Ένα tango, μια ιστορία υπό τους ήχους του ακορντεόν >>. To πρόγραμμα, υπεύθυνες του οποίου είναι οι διδάσκουσες ΠΕ16.01 κ.κ. Ζαπίτη Ευαγγελία, Ευθυμίου Χάιδω και Καραγιάννη Παρασκευή, υλοποιείται σε συνεργασία με τον κ. Ράπτη Κωνσταντίνο, Επίκουρο καθηγητή του Τμήματος   Μουσικής Επιστήμης & Τέχνης στο γνωστικό αντικείμενο: Οργανική μουσική εκτέλεση ? ακορντεόν.  Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί στο Αμφιθέατρο του Μουσικού σχολείου, τη Δευτέρα 21 Μαρτίου 2016 στις 12.00 μμ, παρισταμένου του κ. Ράπτη. Στην παρουσίαση  η ορχήστρα Ακορντεόν (υπεύθυνη διδάσκουσα: κ. Ζαπίτη Ευαγγελία,ΠE16.01) θα ερμηνεύσει τα κάτωθι έργα:

1. Το τανγκό της Νεφέλης

2. Για ένα ταγκό

3. Por una cabezaAρωμα γυναίκας)

4. Jealousy

5. Oblivion