Αρχική Δραστηριότητες Συγχαρητήρια

Θέμα: «Συγχαρητήρια στους μαθητές του Μουσικού Γυμνασίου Λάρισας για τη  συμμετοχή και  τη διάκρισή τους στη δράση με τίτλο «Οι μαθητές μας ξεναγούν στα αρχαία θέατρα»

H Περιφερειακή Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Θεσσαλίας και εγώ προσωπικά συγχαίρουμε θερμά τους μαθητές του Μουσικού Γυμνασίου Λάρισας για τη συμμετοχή και τη διάκρισή τους στην πρωτότυπη δράση με τον τίτλο «Οι μαθητές μας ξεναγούν στα αρχαία θέατρα», την οποία συνδιοργάνωσαν με επιτυχία το Υπουργείο Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων, το Υπουργείο Πολιτισμού και Αθλητισμού, η ΕΡΤ και το Σωματείο «Διάζωμα».

Ο Χαράλαμπος, η Μαρίνα και η Αχιλλεία μας πήραν απ΄ το χέρι και μας ταξίδεψαν στον χρόνο και στον χώρο. Ο εφηβικός ενθουσιασμός τους μοιάζει με ανοιξιάτικο δροσερό αεράκι που φύσηξε πάνω από τα ερείπια του μνημείου. Το ειλικρινές ενδιαφέρον τους ?υποχρέωσε? το αρχαίο θέατρο να τους φανερώσει τα μυστικά του?

Θερμά συγχαρητήρια αξίζουν και στους εκπαιδευτικούς  για την έμπνευση, την παρότρυνση, τη συνεχή καθοδήγησή τους και τον εξωδιδακτικό χρόνο που διέθεσαν.

Η διάκριση αυτή αντανακλά και δικαιώνει την καθημερινή προσπάθεια εκπαιδευτικών και μαθητών και αναδεικνύει την αξία του ελληνικού δημόσιου σχολείου.

Η  ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ

ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑΣ & ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑΣ