We have: 8 guests, 1 bots online

Αρχική Δραστηριότητες Κινητή Μονάδα της Δημόσιας Κεντρικής Βιβλιοθήκης Λάρισας «Κωνσταντίνος Kούμας» στο Μουσικό

H Κινητή Μονάδα της Δημόσιας Κεντρικής Βιβλιοθήκης Λάρισας «Κωνσταντίνος Kούμας» σε συνεργασία με τα σχολεία Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ν.Λάρισας έχει αρχίσει τις επισκέψεις της σε σχολεία του Νομού. Την Πέμπτη 1 Φεβρουαρίου και την Τετάρτη 7 Μαρτίου 2018 το βιβλιοαυτοκίνητο επισκέφθηκε το Μουσικό Σχολείο Λάρισας.

Οι μαθητές και οι εκπαιδευτικοί είχαν την ευκαιρία, με την καθοδήγηση των υπαλλήλων της Δημόσιας Βιβλιοθήκης κ. Γεώργιο Διαμαντή και κ. Κώστα Λάμπρου, να γνωρίσουν την Κινητή Βιβλιοθήκη, να ενημερωθούν για τη λειτουργία της, να έχουν πρόσβαση σε μια πλούσια συλλογή βιβλίων για δανεισμό και να διαβάσουν έργα των αγαπημένων τους συγγραφέων χωρίς να χρειάζεται να μετακινηθούν.