Αρχική Εργασίες Μαθητών filmmakers 2017

1ο Πανελλήνιος Διαγωνισμός ταινίας μικρού μήκους filmmakers 2017

τρίτο βραβείο καλύτερης ταινίας και  βραβείο κοινού

Δύο βραβεία (τρίτο βραβείο καλύτερης ταινίας και το βραβείο κοινού) κατέκτησε το Μουσικό Γυμνάσιο Λάρισας στον 1ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό ταινίας μικρού μήκους filmmakers 2017 που διοργάνωσε η Δευτεροβάθμια Διεύθυνση Εκπαίδευσης Β Αθήνας.

Το σχολείο μας, με υπεύθυνη την καθηγήτρια Άννα Τσιώρα,  συμμετείχε με την ταινία "... σαν αυτή ..." με πρωταγωνίστριες τις μαθήτριες γ γυμνασίου Αμελί Περάκη, Κλαίρη Οιχαλιώτη και Ευθαλία Λαζαρίδου.

Συγχαρητήρια στη συνάδελφο κα Τσιώρα και φυσικά στις μαθήτριές μας.

Είμαστε υπερήφανοι για την προσπάθειά σας.

Η οικογένεια του Μουσικού Σχολείου