We have: 26 guests, 1 bots online

Αρχική Μουσικά Σύνολα Καλειδοσκόπιο (2011 - 2012)

ΒΙΟΓΡΑΦΙΚΟ ΚΑΛΕΙΔΟΣΚΟΠΙΟΥ

Το Καλειδοσκόπιο, νεοσύστατο μουσικό σύνολο του Μουσικού Σχολείου Λάρισας, ξεκινά τη δράση του από το σχολ. έτος 2011-2012. Στόχος του αποτελεί η παρουσίαση έργων ποικίλης μουσικής με τη μεγαλύτερη δυνατή πιστότητα.  Μικρό και ευέλικτο σύνολο, φιλοδοξεί αρχικά να καταξιωθεί μουσικά στη συνείδηση μαθητών και κοινού, και αφού αποκτήσει εύρος ρεπερτορίου, να πλαισιώσει εκδηλώσεις εντός και εκτός Σχολείου. Όλο το ρεπερτόριό του είναι διασκευασμένο και τροποποιημένο με βάση τις ανάγκες του συνόλου. Πιάνο, μπάσσο, ηλεκτρική κιθάρα, φλάουτο, κρουστά και συνθεσάιζερ αποτελούν τη σύνθεση των οργάνων, με δύο φωνές να πρωταγωνιστούν. Συχνά οι συμμετέχοντες παίζουν πλέον του ενός οργάνων. Καθοδηγείται από τον Τάσο Χαρμάνη και η πρώτη του εμφάνιση έγινε στο ξενοδοχείο ΔΙΒΑΝΗ Λάρισας, τον Ιανουάριο του 2012. Συμμετέχουν για τη φετινή χρονιά ως βασικός κορμός:

Θεοδωροπούλου Ευδοξία - τραγούδι

Σιγάλα Ευθυμία - τραγούδι