We have: 27 guests, 2 bots online

Αρχική Μουσικά Σύνολα Παγκόσμιο Φεστιβάλ Χορωδιών Musical

Παγκόσμιο Φεστιβάλ Χορωδιών Musical

Το «Σύνολο Μιούζικαλ και Μουσικής Κινηματογράφου» του Μουσικού Σχολείου Λάρισας συμμετέχει στο «Παγκόσμιο Φεστιβάλ Χορωδιών Musical» το οποίο διοργανώνει η χορωδία «ΚΟΡΑΗΣ» από την όμορφη πόλη της Θεσσαλονίκης. Το φεστιβάλ είναι αφιερωμένο στην Ειρήνη και διεξάγεται σήμερα Σάββατο και αύριο Κυριακή, 28 & 29 Νοεμβρίου 2020 αντίστοιχα στις 19.00 (ώρα Ελλάδας) διαδικτυακά.

Στη δύσκολη εποχή που διανύουμε, εβδομήντα δύο (72) χορωδίες από όλον τον κόσμο στέλνουν ένα ηχηρό μήνυμα συμφιλίωσης, αγάπης και αισιοδοξίας. Το Σύνολο του Σχολείου μας εμφανίζεται την Κυριακή, 29 Νοεμβρίου (παρακάτω θα βρείτε τον σύνδεσμο).

Ευχαριστούμε θερμά τον Αντιδήμαρχο Πολιτισμού και Επιστημών Δήμου Λαρισαίων κ. Πάνο Σάπκα για την παραχώρηση ψηφιακού υλικού με εικόνες της πόλης μας καθώς και τον Διευθυντή του Μουσικού Σχολείου Λάρισας κ. Σωτήριο Αναγνωστόπουλο για την παραχώρηση του εικαστικού του έργου «Ειρήνη».

Βιντεοσκόπηση - μοντάζ του Συνόλου Μιούζικαλ και Μουσικής Κινηματογράφου: Αντώνης Σωτηρίου.

Υπεύθυνες Συνόλου: Φρόσω Κτιστάκη (μουσική διεύθυνση), Παρασκευή Καραγιάννη (πιάνο)

Χορογραφία: Ελένη Μάρκου

Στους ακόλουθους συνδέσμους (διαφορετικοί για την κάθε ημέρα) θα έχετε τη δυνατότητα να παρακολουθήσετε όλες τις χορωδιακές συμμετοχές:

Σάββατο 28/11/2020: https://youtu.be/jy3TlGJRMBA

Κυριακή 29/11/2020: https://www.youtube.com/watch?v=liaLkhlRvDw

Ευχόμαστε καλή επιτυχία στη διοργανώτρια χορωδία, τον Πρόεδρό της κ. Στράτο Τσίχλα και σε όλες τις χορωδίες.