mod_vvisit_counterΠρηγούμενος μήνας19424

ΠΡΟΣ ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ

Θέμα: Τακτική Γενική Συνέλευση- Εκλογές

Αγαπητοί γονείς & κηδεμόνες

Σας καλούμε στην τακτική Γεν. Συνέλευση του Συλλόγου μας που θα γίνει στο σχολείο, με τα παρακάτω θέματα ημερήσιας διάταξης:

1. Ενημέρωση από το Δ.Σ,
  2. Απολογισμός και έγκριση πεπραγμένων, οικονομικός απολογισμός & έγκριση,
  3. Εκλογές για την ανάδειξη νέου Διοικητικού Συμβουλίου & εκπροσώπων στην ?Ενωση γονέων και την Επιτροπή Σχολικής Κοινότητας.

Επισημαίνουμε:

α. Δυνατότητα ψήφου έχουν όσοι είναι « ταμειακώς εντάξει » όπως ορίζει το καταστατικό. Την ημέρα των εκλογών μπορούμε να τακτοποιήσουμε τη συνδρομή μας που είναι 10 ευρώ.

β. Σύμφωνα με το καταστατικό και την ισχύουσα νομοθεσία, για να υπάρχει εκπροσώπηση στο Σχολικό συμβούλιο, την Επιτροπή Σχολικής Κοινότητας και τη Ένωση γονέων, πρέπει να ψηφίσουμε περισσότεροι από 100 γονείς (δηλ. εκπροσώπηση του 1/3 των μαθητών σύμφωνα με το Νόμο). Άρα είναι απαραίτητη η συμμετοχή μας.

Είναι απαραίτητη η συμμετοχή μας, ώστε να είμαστε έτοιμοι να στηρίξουμε το Μουσικό σχολείο όποτε χρειαστεί για το καλό των παιδιών μας, στα πλαίσια πάντα των νόμιμων αρμοδιοτήτων του Συλλόγου γονέων.

Ως πρώτη ημερομηνία Γεν. Συνέλευσης ορίζεται  28 Νοεμβρίου 2014, δεύτερη  2 Δεκεμβρίου 2014 και τρίτη και τελική κατά την οποία θα παραβρεθούμε όλοι,

Πέμπτη 4 Δεκεμβρίου και ώρα 5:30 μ.μ.

Σημ. Λόγω των δυσκολιών συμμετοχής, για να αποφύγουμε την ταλαιπωρία, στις δυο πρώτες ημερομηνίες (28 Νοεμβρίου και 2 Δεκεμβρίου) δε χρειάζεται να παραβρεθούμε.

Λάρισα, 26.11.2014

Ο Πρόεδρος                                             Η Γραμματέας