mod_vvisit_counterΑυτό το μήνα19496

ΑΓΙΑΣΜΟΣ ΣΤΟ ΜΟΥΣΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ

Την Δευτέρα,  12 Σεπτεμβρίου και ώρα 10:30 π.μ. τελέστηκε στο Μουσικό σχολείο Λάρισας ο καθιερωμένος αγιασμός για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς 2016-2017 , χοροστατούντος  του Σεβασμιωτάτου Μητροπολίτου Λαρίσης & Τυρνάβου κ.κ Ιγνατίου, σύσσωμου του Συλλόγου Εκπαιδευτικών, του μαθητικού δυναμικού του σχολείου, του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων. Με την παρουσία τους τίμησαν την  εκδήλωση και οι κκ. Παπαδημόπουλος Δημήτριος, αντιπεριφερειάρχης περιφερειακής ενότητας Λαρισαίων, Σάπκας Παναγιώτης, Αντιδήμαρχος  Πολιτισμού και Επιστημών, Λιακούλη Ευαγγελία Περιφερειακή Σύμβουλος  και  Μπαμπαλής Δημήτριος δημοτικός σύμβουλος.

Σύντομο χαιρετισμό και ευχές για μία γόνιμη και μουσική  σχολική χρονιά απηύθυναν οι κκ: Παπαδημόπουλος Δημήτριος, αντιπεριφερειάρχης περιφερειακής ενότητας Λαρισαίων, Σάπκας Παναγιώτης, Αντιδήμαρχος  Πολιτισμού και Επιστημών, καθώς και ο Διευθυντής του Μουσικού σχολείου, κ. Αναγνωστόπουλος Σωτήρης.