«Προσομοίωση» της διαδικασίας επιλογής στο Μουσικό Σχολείο Λάρισας

Από το Μουσικό Σχολείο Λάρισας ανακοινώνεται ότι την Παρασκευή 16 Ιουνίου και ώρα 17:00 στο Αμφιθέατρο του Σχολείου θα γίνει η «προσομοίωση» της Διαδικασίας Επιλογής για τους μαθητές-υποψήφιους για εισαγωγή στην Α΄ Γυμνασίου του Σχολείου.

Καλούνται οι ενδιαφερόμενοι υποψήφιοι να προσέλθουν στη διαδικασία αυτή, που θα τους βοηθήσει να κατανοήσουν τον τρόπο των Εξετάσεων, ώστε να αποβάλλουν το άγχος τους και να αποδώσουν το καλύτερο δυνατό την ημέρα των Εξετάσεων Επιλογής.

Οι εξετάσεις θα διενεργηθούν την Τετάρτη 21, την Πέμπτη 22 και ενδεχομένως την Παρασκευή 23 Ιουνίου 2017 (λόγω του μεγάλου αριθμού υποψηφίων).

Όλοι οι υποψήφιοι πρέπει να βρίσκονται στο χώρο του σχολείου την Τετάρτη 21 Ιουνίου 2017 και ώρα 08:30 το πρωί για το πρώτο μέρος της εξέτασης, που είναι κοινό για όλους.

Οι μαθητές θα πρέπει να προσέλθουν και να αποχωρήσουν από το σχολείο με ευθύνη των κηδεμόνων τους.