Εκδήλωση για τον εορτασμό της εθνικής επετείου της 28ης Οκτωβρίου 1940

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

σας ενημερώνουμε ότι αύριο Τρίτη 27 Οκτωβρίου 2020 κατά τη διάρκεια των δύο πρώτων διδακτικών ωρών, θα πραγματοποιηθεί  εκδήλωση για τον εορτασμό της εθνικής επετείου της 28ης Οκτωβρίου 1940 εντός του κάθε τμήματος, όπως προβλέπεται στην παρ. 4 του άρθρου 3 της με αρ. πρωτ. Δ1α/ΓΠ.οικ.55339/08-9-2020 (Β ́ 3780)Κ.Υ.Α.. Η παράδοση της σημαίας θα πραγματοποιηθεί παρουσία εκπροσώπων των εκπαιδευτικών και των μαθητών/τριών τηρώντας τα απαραίτητα μέτρα ατομικής προστασίας.

Τα λεωφορεία θα αναχωρήσουν από το σχολείο στις 10 για όλες τις τάξεις Γυμνασίου και Λυκείου.

Υπενθυμίζεται ότι το λεωφορείο της γραμμής 5 θα εκτελεί και πάλι κανονικά το αρχικό του πρόγραμμα.