We have: 7 guests, 1 bots online

Αρχική Εκδηλώσεις Ετήσια Συναυλία

νότες & λέξεις? σάρκα μία

Το Μουσικό Σχολείο Λάρισας που ως στόχο έχει, μια ουσιαστική παρέμβαση στο πολιτιστικό γίγνεσθαι της πόλης με ποιοτικές και πολυεπίπεδες εκδηλώσεις, καθώς και την ανάδειξη του Σχολείου σε ζωντανό πολιτιστικό ? πολιτισμικό κύτταρο, διοργανώνει και παρουσιάζει την ετήσια συναυλία του την Τετάρτη 13 Μαρτίου 2013 στις 7:00 μ.μ στην αίθουσα του Δημοτικού Ωδείου Λάρισας, με θέμα: «νότες & λέξεις?. σάρκα μία».

Το πρόγραμμα περιλαμβάνει μεταξύ των άλλων, Βυζαντινή μουσική, Δραματοποιημένο τραγούδι, Σύνολα Ταμπουρά, Κιθάρας, Ακορντεόν, Ευρωπαϊκών Κρουστών, πρωτότυπα αλλά και διασκευασμένα έργα jazz, έργα για συμφωνική ορχήστρα, έντεχνο ? σύγχρονο - παραδοσιακό τραγούδι, σύντομα δρώμενα με θέατρο, μοντέρνο χορό, πεζό λόγο και ποίηση .