Αρχική Εκδηλώσεις ΕΚΔΗΛΩΣΗ 25ης ΜΑΡΤΙΟΥ

Τις ιστορικές συνθήκες και την πολιτική ατμόσφαιρα της εποχής της Επανάστασης και των πρώτων ετών του ελεύθερου εθνικού βίου απέδωσαν οι μαθητές του Μουσικού Σχολείου Λάρισας στην εκδήλωση για την επέτειο της 25ης Μαρτίου.

Παρουσιάστηκαν αποσπάσματα από το θεατρικό έργο του Ι. Καμπανέλλη «Το μεγάλο μας τσίρκο», μελοποιημένη ποίηση, βυζαντινοί ύμνοι, δημοτικά τραγούδια και αποσπάσματα από το Θούριο του Ρήγα και τους Ελεύθερους Πολιορκημένους του Δ. Σολωμού.

Στην εκδήλωση παραβρέθηκαν ο σύμβουλος πληροφορικής κ. Δ. Κολοκοτρώνης η υπεύθυνη αγωγής υγείας της δ/νσης Δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης ν. Λάρισας κ Ν. Γαλάνη γονείς των μαθητών και αρκετοί φίλοι του σχολείου.