mod_vvisit_counterΑυτή την εβδομάδα2019

We have: 2 guests, 1 bots online

Αρχική Εκδηλώσεις Εκδήλωση για τον Ρατσισμό και τη Βία

Την Παρασκευή,11Απριλίου 2014, στις 13:00μ.μ., θα πραγματοποιηθεί στο Αμφιθέατρο του Μουσικού Σχολείου Λάρισας εκδήλωση για να τιμηθεί (εξ αναβολής) η 21η Μαρτίου, παγκόσμια αντιρατσιστική ημέρα.

Η εκδήλωση αυτή εντάσσεται στο ευρύτερο πλαίσιο ευαισθητοποίησης των μαθητών σε θέματα βίας και ρατσισμού, μέσω εκπαιδευτικών προγραμμάτων του Διεθνούς Κέντρου Ολυμπιακής  Εκεχειρίας και της UNISE, που προωθούν τις αξίες της ειρήνης, της ανοχής και της αλληλεγγύης.

Η μουσική παράσταση του Μουσικού Σχολείου Λάρισας για τον παραπάνω σκοπό πραγματοποιείται με ευθύνη του καθηγητή του Μ.Σ.Λ. κ. Καμπούρη Εμμανουήλ και με τη συμμετοχή της Ορχήστρας Σύγχρονης Μουσικής του Μ.Σ.Λ. και περιλαμβάνει τραγούδια, μαρτυρίες, προβληματισμούς, σκέψεις και διαπιστώσεις των μαθητών.