mod_vvisit_counterΣύνολο1501988

We have: 5 guests, 1 bots online

Αρχική Εκδηλώσεις ΕΟΡΤΑΣΜΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΕΤΕΙΟ ΤΗΣ 25ης ΜΑΡΤΙΟΥ

Στο Μουσικό Σχολείο Λάρισας πραγματοποιήθηκε την Τρίτη 24 Μαρτίου και ώρα 9:00, εορτασμός για την επέτειο της 25ης Μαρτίου με θέμα «Νεοελληνικός Διαφωτισμός ? Αγώνας για Ελευθερία».

Στην εορτή συμμετείχαν το σύνολο ορχήστρας και χορωδίας Παραδοσιακής Μουσικής, καθώς και μαθητές του σχολείου, οι οποίοι διάβασαν κείμενα και απήγγειλαν ποιήματα.

Όλοι οι συντελεστές της εορτής μετέφεραν το κλίμα της εποχής εστιάζοντας στο ρόλο της παιδείας στη διαμόρφωση της συνείδησης, ώστε να επιτευχθεί το ιδανικό της ελευθερίας.

Στην εκδήλωση παρευρέθησαν ο Πρωτοσύγκελος της Ι. Μ. Λαρίσης και Τυρνάβου Αρχιμανδρίτης π. Αχίλλιος, ο Αντιδήμαρχος Πολιτισμού του Δήμου Λαρισαίων κ. Πάνος Σάπκας , ο Προϊστάμενος εκπαιδευτικών Θεμάτων της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Λάρισας κ. Χρήστος Αγορίτσας, καθώς και πλήθος κόσμου.