Αρχική Εκδηλώσεις ΑΓΙΑΣΜΟΣ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ

Την Παρασκευή 11 Σεπτεμβρίου και ώρα 10:00 π.μ. τελέστηκε στο Μουσικό σχολείο Λάρισας ο καθιερωμένος αγιασμός για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς, χοροστατούντος του Σεβασμιότατου Μητροπολίτου Λαρίσης -Τυρνάβου κ.κ Ιγνατίου, σύσσωμου του Συλλόγου Εκπαιδευτικών, του μαθητικού δυναμικού του σχολείου, του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων. Με την παρουσία τους τίμησαν την  εκδήλωση και οι κκ. Παπαδημόπουλος Δημήτριος, αντιπεριφερειάρχης περιφερειακής ενότητας Λαρισαίων, Καλογιάννης Απόστολος, δήμαρχος Λαρισαίων, Μαργαριτόπουλος Αθανάσιος, Διευθυντής Δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης Ν. Λάρισας καθώς και η σχολική σύμβουλος Ζιάκα Βασιλική. Στην τελετή του Αγιασμού, πλην των προαναφερθέντων,  παρίσταντο  και έτεροι εκπρόσωποι της πολιτικής ηγεσίας, της Περιφερειακής και Δημοτικής Αρχής: οι κκ. Παπαχαραλάμπους Γρηγόριος, πρόεδρος του περιφερειακού συμβουλίου, Καλτσάς Νικόλαος, αντιδήμαρχος Περιβάλλοντος και Πολιτικής Προστασίας, Καραλαριώτου Ρένα, επικεφαλής μείζονος αντιπολίτευσης, Γεωργάκης Δημήτριος ?Παπαδημητρίου Βασίλειος, Δημοτικοί Σύμβουλοι, Καραμπάτσας Κωνσταντίνος, επικεφαλής στο Πανεπιστημιακό νοσοκομείο Λάρισας, Λιακούλη Ευαγγελία , πρόεδρος Ο.ΚΑ.ΝΑ.  και οι Υπεύθυνοι καινοτόμων δράσεων της δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης,  Γαλάνη Νίνα και Οικονομάκη Ηρώ. Σύντομο χαιρετισμό και ευχές για μία γόνιμη σχολική χρονιά απηύθυναν οι κκ: Απόστολος Καλογιάννης, δήμαρχος Λαρισαίων, Μαργαριτόπουλος Αθανάσιος,  Διευθυντής Δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης Ν. Λάρισας, Κούτσικος Ιωάννης, εκπρόσωπος του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του Μουσικού σχολείου.