Αρχική Εκδηλώσεις ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΟΥΣΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΛΑΡΙΣΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΚΡΙΚΚΕΙΟ ΟΡΦΑΝΟΤΡΟΦΕΙΟ ΤΗΣ ΙΕΡΑΣ ΜΗΤΡΟΠΟΛΕΩΣ ΛΑΡΙΣΗΣ

ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΟΥΣΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΛΑΡΙΣΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΚΡΙΚΚΕΙΟ ΟΡΦΑΝΟΤΡΟΦΕΙΟ ΤΗΣ ΙΕΡΑΣ ΜΗΤΡΟΠΟΛΕΩΣ ΛΑΡΙΣΗΣ ΚΑΙ ΤΥΡΝΑΒΟΥ

Το Μουσικό Σχολείο Λάρισας διοργανώνει συναυλία την Τρίτη, 29 Μαρτίου 2016 και ώρα  20:00 μ.μ, τα έσοδα της οποίας πρόκειται να διατεθούν στο Κρίκκειο Ορφανοτροφείο Θηλέων της Ιεράς Μητρόπολης Λάρισας.

Η συναυλία θα πραγματοποιηθεί στο Αμφιθέατρο του Σχολείου.

Το Μουσικό Σχολείο Λάρισας, πάντα ευαισθητοποιημένο απέναντι στις ανάγκες του ιδρύματος, ενίσχυσε οικονομικά το Κρίκκειο Ορφανοτροφείο και κατά το παρελθόν με ανάλογες εκδηλώσεις.

Η συναυλία της 29ης Μαρτίου 2016 εντάσσεται στο πλαίσιο των δράσεων του Μουσικού Σχολείου, που στοχεύουν στη στήριξη αξιόλογων κοινωνικών-εκπαιδευτικών έργων και στην ενίσχυση ανθρωπιστικών πρωτοβουλιών και φορέων, οργανώσεων και ιδρυμάτων με ουσιαστική κοινωνική προσφορά στην πόλη της Λάρισας.

Προσκλήσεις διατίθενται από το Μουσικό Σχολείο και τις Ενορίες της Πόλης μας. (Τηλ:2410-627121).