mod_vvisit_counterΑυτή την εβδομάδα2037
mod_vvisit_counterΑυτό το μήνα1936

Αρχική Εκδηλώσεις Διάλεξη για τη νέα γρίπη

Ενημερωτική διάλεξη με θέμα τη νέα γρίπη πραγματοποιήθηκε στο Μουσικό Σχολείο Λάρισας από τον υπεύθυνο κ.Νταλέκο, καθηγητή Παθολογίας της Ιατρικής Σχολής του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας και Διευθυντή Παθολογικής Κλινικής Π.Θ. και Ερευνητικού Εργαστηρίου Παθολογικής Κλινικής, και τους συνεργάτες του κ.Μακαρίτση Κων/νο και κ.Γατσέλη Νικόλαο.

Η ενημέρωση έγινε μέσω προβολής διαφανειών, όπου παρουσιάστηκε το ιστορικό της νέας γρίπης και οι τρόποι πρόληψης και αντιμετώπισής της.

Μετά το πέρας των ομιλιών, ετέθησαν ερωτήσεις από τους παρευρισκόμενους γονείς και καθηγητές και οι απαντήσεις ήταν καθησυχαστικές.

label