Αρχική Εκδηλώσεις Εκδήλωση στη μνήμη του Πολυτεχνείου 2009

Στην αίθουσα συναυλιών του Μουσικού Σχολείου Λάρισας στις 17 Νοεμβρίου 2009 έγινε εκδήλωση - αφιέρωμα στη μνήμη των γεγονότων του Πολυτεχνείου. Οι μαθητές παρουσίασαν ποιητικά, μουσικά και θεατρικά δρώμενα. Τη γιορτή επιμελήθηκαν οι καθηγητές του σχολείου Ασημίνα Εξάρχου (φιλόλογος), Παναγιώτης Ρεμπάπης (μαθηματικός), Κώστας Ζαρκαδούλας (μουσικός). Παρευρέθησαν εκπρόσωποι της Ιεράς Μητρόπολης Λαρίσης και Τυρνάβου, ο σχολικός σύμβουλος φιλολόγων Ν.Λάρισας κ.Κ.Δημουλάς, η υπεύθυνη ΚΕΣΥΠ κ.Ν.Γαλάνη, η υπεύθυνη του Συμβουλευτικού Σταθμού Λάρισας κ.Σ.Καστανίδου, εκπρόσωπος του γραφείου Αγωγής Υγείας κ.Δ.Αθανασιάδου, η επικεφαλής "Συμφωνίας Ευθύνης" κ.Ε.Λιακούλη, το Δ.Σ του Σύλλογου Γονέων και Κηδεμόνων και πλήθος γονέων.