mod_vvisit_counterΠρηγούμενος μήνας12017

Αρχική Εκδηλώσεις Συμμετοχή του Μουσικού Σχολείου Λάρισας στο 5ο Πανόραμα Ελληνικού Κινηματογράφου «Θόδωρος Αγγελόπ

Αγγελόπουλος»

Την Κυριακή 7 Απριλίου 2019 και με αφορμή το 5ο Πανόραμα Ελληνικού Κινηματογράφου «Θόδωρος Αγγελόπουλος», στην αίθουσα εκδηλώσεων του Χατζηγιάννειου Πνευματικού Κέντρου Λάρισας, ένα ολιγομελές φωνητικό σύνολο του Μουσικού Σχολείου Λάρισας ταξίδεψε μουσικά το κοινό. Οι μαθητές:

Αθανάσιος Γουλούλης, Λεωνίδας Θεοδωρόπουλος, Αγκουστίνα Ρουστέμι, Κατερίνα Στόγιου, Ιόλη Σωτηρίου, Κωνσταντίνος΄Τσακνάκης, Σταμάτης Τσιλοφύτης, και Φανή Τσιτσιάμη, με την πιανιστική συνοδεία της καθηγήτριας του σχολείου κ. Φρόσως Αστ. Κτιστάκη, τραγούδησαν γνωστές μελωδίες από τον χώρο του κινηματογράφου όπως «Μικρά Αγγλία», «Η Αλίκη στο Ναυτικό», από την τηλεοπτική σειρά «Το νησί» κ.α. Το φετινό Πανόραμα του Ελληνικού Κινηματογράφου ήταν αφιερωμένο στον Έλληνα σκηνοθέτη Παντελή Βούλγαρη.