We have: 259 guests, 11 bots online

Αρχική Παλαιότερες Αναρτήσεις ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΟΝΕΩΝ - ΜΑΘΗΤΩΝ Ενημέρωση για το πρόγραμμα επιβράβευσης αριστούχων αποφοίτων ακαδημαϊκού έτους 2023-2024 από την HELLENiQ ENERGY – Πρόγραμμα “Proud of Youth”

Στο πλαίσιο του Προγράμματος “Proud of Youth”, το οποίο τελεί υπό την αιγίδα του Υπουργείου Παιδείας, Θρησκευμάτων και Αθλητισμού, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι η HELLENiQ ENERGY προτίθεται να συμπεριλάβει στον φετινό κύκλο επιβραβεύσεων και τους αριστούχους αποφοίτους του 2024, μαθητές ΓΕΛ και ΕΠΑΛ της Περιφέρειας Θεσσαλίας, συνεχίζοντας την υποστήριξή της προς τις πληγείσες περιοχές.

Ο Όμιλος, μέσω του Προγράμματος Επιβράβευσης Αριστούχων Αποφοίτων που υλοποιεί από το 2009, υπογραμμίζει την σπουδαιότητα της αριστείας και της συνεχούς προσπάθειας στην εκπαιδευτική διαδικασία καθώς είναι θεμελιώδεις αξίες που διαμορφώνουν το μέλλον της νέας γενιάς.

Για τη συμμετοχή τους στη διαδικασία επιλογής, οι ενδιαφερόμενοι θα πρέπει να είναι απόφοιτοι λυκείων του σχολικού έτους 2023-2024, οι οποίοι έχουν βαθμό απολυτηρίου τουλάχιστον 18,1 και ο μέσος όρος των βαθμολογιών τους στις Πανελλαδικές Εξετάσεις 2024 να είναι τουλάχιστον 17.

Οι ενδιαφερόμενοι νέοι φοιτητές καλούνται να υποβάλουν την αίτησή τους ηλεκτρονικά, από την 1 Ιουλίου 2024 έως και τις 18 Αυγούστου 2024, στον ακόλουθο σύνδεσμο https://studentsawards.helleniqenergy.gr/ .

Η αίτηση θα πρέπει να συνοδεύεται από τα ακόλουθα δικαιολογητικά:

• Αντίγραφο Απολυτηρίου Λυκείου έτους 2024
  • Αντίγραφο Βεβαίωσης Συμμετοχής στις Πανελλαδικές Εξετάσεις έτους 2024
  • Βεβαίωση από την αρμόδια Δημοτική Αρχή ότι ο/η υποψήφιος/α είναι μόνιμος/η κάτοικος σε έναν από τους παρακάτω Δήμους: Περιφερειακή Ενότητα Καρδίτσας - Αργιθέας, Καρδίτσας, Λίμνης Πλαστήρα, Μουζακίου, Παλαμά, Σοφάδων, Περιφερειακή Ενότητα Λάρισας - Αγιάς, Ελασσόνας, Κιλελέρ, Λαρισαίων, Τεμπών, Τυρνάβου, Φαρσάλων, Περιφερειακή Ενότητα Μαγνησίας - Αλμυρού, Βόλου, Ζαγοράς-Μουρεσίου, Νότιου Πηλίου, Ρήγα Φεραίου, Περιφερειακή Ενότητα Σποράδων - Αλοννήσου, Σκιάθου, Σκοπέλου, Περιφερειακή Ενότητα Τρικάλων - Μετεώρων, Πύλης, Τρικκαίων, Φαρκαδόνας.

Ο τελικός κατάλογος των δικαιούχων, θα αναρτηθεί στο https://studentsawards.helleniqenergy.gr/ και στην ιστοσελίδα του Ομίλου www.helleniqenergy.gr στις 26 Αυγούστου 2024.

label