mod_vvisit_counterΠροηγούμενη εβδομάδα1983

Αρχική Αρχείο Δραστηριοτήτων Δραστηριότητες 2023-2024 Make a wish

Κοινωνική και πολιτιστική δράση από το Μουσικό Σχολείο Λάρισας

Στο πλαίσιο του απολογισμού της φετινής χρονιάς το Μουσικό Σχολείο Λάρισας κοινοποιεί δράσεις που έγιναν το προηγούμενο διάστημα. Συγκεκριμένα τη Μ. Δευτέρα 29/4/2024 το απόγευμα συμμετείχε στην εκδήλωση του φορέα «Makeawish» για τον εορτασμό των 40 χρόνων του, υπό την αιγίδα του Δήμου Λαρισαίων, μαζί με γονείς και παιδιά στην διαδρομή επί της οδού Βενιζέλου και της οδού Κύπρου από τον Ιερό Ναό του Αγίου Χαραλάμπους ως το Δημοτικό Ωδείο Λάρισας συνοδεύοντας μουσικά, κατόπιν πρόσκλησης της κ. Εύης Καντώνια, μέλους του «MakeawishGreece». Οι μαθητές και οι μαθήτριες του τμήματος Α1΄ Λυκείου με τις καθηγήτριές τους Βασιλική Κοσμάνου και Ελένη Κουτή, τραγουδώντας δημοτικά τραγούδια από όλες τις περιοχές της Ελλάδας, συνόδευσαν την ξεχωριστή αυτή πορεία του «Makeawish» που για πρώτη φορά πραγματοποιήθηκε στη Λάρισα, ταυτόχρονα με άλλες ελληνικές πόλεις.

wish20241

wish20242