ΑΓΙΑΣΜΟΣ

Τη Δευτέρα, 13 Σεπτεμβρίου 2021 και ώρα 10:00 π.μ., τελέστηκε στο Μουσικό σχολείο Λάρισας ο καθιερωμένος αγιασμός για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς, χοροστατούντος του Σεβασμιότατου Μητροπολίτου Λαρίσης -Τυρνάβου Ιερώνυμου, σύσσωμου του Συλλόγου Εκπαιδευτικών και του μαθητικού δυναμικού του σχολείου, αλλά και μαθητών αποφοίτων μας, φερέλπιδων φοιτητών στα Ανώτατα Ακαδημαϊκά Ιδρύματα της χώρας. Σύντομο χαιρετισμό και ευχές για μία γόνιμη σχολική χρονιά απηύθυναν οι κκ: Καλογιάννης Απόστολος, Δήμαρχος Λαρισαίων, Καλαμπάκας Κωνσταντίνος, γραμματέας του Περιφερειακού συμβουλίου Περιφέρειας Θεσσαλίας και ο  Διευθυντής του Μουσικού σχολείου Λάρισας, Σωτήριος Αναγνωστόπουλος.

Το διδακτικό έτος φέτος ξεκινά μέσα σε ιδιαίτερες υγειονομικές συνθήκες και αχαρτογράφητα νερά.  Βασική και πάγια προτεραιότητα του σχολείου μας αποτελεί η προάσπιση της υγείας των μαθητών/ριών, καθώς και του ανθρωπίνου δυναμικού του (εκπαιδευτικών και βοηθητικού προσωπικού). Για αυτό και  απαιτείται η συνεργασία όλων ως εχέγγυο της επιτυχίας του κοινού μας σκοπού,  που είναι η εξασφάλιση των βέλτιστων συνθηκών παροχής γενικής και μουσικής παιδείας και ασφάλειας στους μαθητές/ριες.

ΦΩΤΟ. πηγή: onlarissa

ΦΩΤΟ. πηγή: larissanet

Καλή σχολική χρονιά, καλή πρόοδο με ευρωστία για όλους!

Η Διεύθυνση και ο Σύλλογος Διδασκόντων του Μ.Σ.Λ.