mod_vvisit_counterΧθές1922

Θερινή λειτουργία του σχολείου

Το σχολείο κατά τη θερινή περίοδο (μήνες Ιούλιο και Αύγουστο) θα είναι ανοικτό κάθε Τετάρτη  8:30 - 12:30.

Η Διεύθυνση και ο Σύλλογος Διδασκόντων σας ευχαριστούν για τη γόνιμη και εποικοδομητική συνεργασία καθ'όλη τη διάρκεια της σχολικής χρονιάς και σας εύχονται Καλό Καλοκαίρι.

Βεβαίωση Συμμετοχής για τις πανελλαδικές εξετάσεις ΓΕΛ ή ΕΠΑΛ 2022

Από το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων ανακοινώνεται ότι έχει ενεργοποιηθεί η δυνατότητα εκτύπωσης Βεβαιώσεων Συμμετοχής για όσους συμμετείχαν στις φετινές πανελλαδικές εξετάσεις των ΓΕΛ ή των ΕΠΑΛ.

Η Βεβαίωση Συμμετοχής περιλαμβάνει τους γραπτούς βαθμούς όλων των πανελλαδικά εξεταζόμενων μαθημάτων (Γενικής Παιδείας, Προσανατολισμού ή Ειδικότητας και Ειδικά-Μουσικά Μαθήματα).

Οι υποψήφιοι μπορούν να παραλαμβάνουν τη βεβαίωση συμμετοχής τους από το ΓΕΛ ή ΕΠΑΛ, στο οποίο υπέβαλαν την Αίτηση-Δήλωση για τις πανελλαδικές εξετάσεις.

Τέλος, υπενθυμίζεται ότι  από την Παρασκευή 8-7-2022 ξεκίνησε η ηλεκτρονική υποβολή των Μηχανογραφικών Δελτίων, η οποία θα λήξει την Δευτέρα 18-7-2022. Όλα τα ΓΕΛ και ΕΠΑΛ (ανεξάρτητα από την προγραμματισμένη εφημερία τους) θα λειτουργήσουν επιπλέον την Τετάρτη 13-7-2022 και την Δευτέρα 18-7-2022.