mod_vvisit_counterΣύνολο1520105

Η ενημερωτική εκπομπή της ΕΡΤ 3  «Περίμετρος» με αφορμή την μεγάλη συμμετοχή και τις διακρίσεις Λαρισαίων μαθητών σε πανελλήνιους μαθηματικούς διαγωνισμούς , συνδέθηκε ζωντανά το Σάββατο 11 Νοεμβρίου με την πόλη της Λάρισας.
     Η δημοσιογράφος της εκπομπής συζήτησε με τον αντιπρόεδρο του τοπικού παραρτήματος της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρίας κ. Σωτήριο Τερζόπουλο και με τον μαθητή του Β1 Λυκείου του σχολείου μας, Δημοβέλη Παντελεήμονα Μάριο. Ο μαθητής  μας διακρίθηκε πέρυσι στον διαγωνισμό μαθηματικών "Θαλής" και περιέγραψε την εμπειρία της συμμετοχής και της διάκρισης σε ένα διαγωνισμό, τους λόγους που τον οδήγησαν να συμμετάσχει σε αυτόν καθώς και τα οφέλη που αποκόμισε.

Πατήστε ΕΔΩ για να δείτε τη συνέντευξη.