Θα ήθελες να ανακαλύψεις τη Γαλλι?α και τον πολιτισμο? της;

Μι?α διαμονη? 7 ημερω?ν στη Νίκαια σε περιμε?νει!

Στο πλαι?σιο της προω?θησης της γαλλικη?ς γλω?σσας και του γαλλικου? πολιτισμου? ο Συ?νδεσμος Καθηγητω?ν Γαλλικη?ς Γλω?σσας Π.Ε. Ελλα?δας (APF FU Gre?ce) διοργανω?νει ε?ναν ηλεκτρονικο? διαγωνισμο? για τους μαθητε?ς και τις μαθη?τριες των Γυμνασι?ων και Λυκει?ων της χω?ρας.

Στο διαγωνισμο? μπορου?ν να πα?ρουν με?ρος:

α. οι μαθητε?ς και μαθη?τριες των Γυμνασι?ων, οι οποι?οι ε?χουν επιλε?ξει να διδαχθου?ν ως β? ξε?νη γλω?σσα τη γαλλικη?

β. οι μαθητε?ς και μαθη?τριες των Λυκει?ων, οι οποι?οι ε?χουν επιλε?ξει να διδαχθου?ν ως α? ξε?νη γλω?σσα τη γαλλικη? και

γ. οι μαθητε?ς και μαθη?τριες των τομε?ων των ΕΠΑΛ, οι οποι?οι διδα?σκονται τη γαλλικη?.

Για τη συμμετοχη? στο διαγωνισμο? χρεια?ζεται η συμπλη?ρωση των ερωτηματολογι?ων στους παρακα?τω συνδε?σμους:

Γυμνα?σια: https://docs.google.com/forms/d/1jxghQu80rN3hH6nKXZxeENyTO1QZI5fY7IOJDHPqHr0/viewform?c=0&w=1&usp=mail_form_link

Λυ?κεια: https://docs.google.com/forms/d/1PwCFiUrFY3OzjIWKTMUFJyWRlnPrmN_0r5-DrgSwpe8/viewform?c=0&w=1&usp=mail_form_link

Οι 2 νικητε?ς ανα? κατηγορι?α (ένας από Γυμνάσιο και ένας από Λύκειο) θα κερδι?σουν μετα? απο? κλη?ρωση μι?α πλη?ρη εκπαιδευτικη? διαμονη? (μαθη?ματα, διαμονη?, διατροφη?) 7 ημερω?ν στη Νι?καια της Γαλλι?ας στο επιμορφωτικο? κε?ντρο Azurlingua στο πλαι?σιο της συνεργασι?ας μας.

Παρακαλου?νται οι συνα?δελφοι να ενημερω?σουν σχετικα? τους μαθητε?ς και μαθη?τριες τους και να επιμεληθου?ν της συμμετοχη?ς τους.

Για κα?θε επιπλε?ον πληροφορι?α μπορου?ν να απευθυ?νονται στην Α.Καραθάνου: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε. , 6937318135.

Καταληκτική ημερομηνία συμμετοχής στον διαγωνσμό η 10η Ιουνίου.

Για το ΔΣ

Η ΠΡΟΕΔΡΟΣ                                                                         Η ΓΕΝ. ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ

ΑΘΗΝΑ ΚΑΡΑΘΑΝΟΥ                                                                                      ΜΑΡΙΑ ΠΑΠΠΗ

πληροφορίες -  κα:  Γεωργίου Σταματία, ( καθηγήτρια Γαλλικής του σχολείου μας).