Θέμα: «Αξιολόγηση προσφορών για την πενθήμερη εκπαιδευτική επίσκεψη στη Νυρεμβέργη».

Στη Λάρισα σήμερα, 4/11/2019 ημέρα Δευτέρα και ώρα 9:30 π.μ., στο γραφείο του Μουσικού Σχολείου Λάρισας, μετά από πρόσκληση του Διευθυντή κ. Αναγνωστόπουλου Σωτηρίου συνήλθε η επιτροπή αξιολόγησης των προσφορών για την πενταήμερη εκπαιδευτική επίσκεψη στη Νυρεμβέργη, προκειμένου να αξιολογήσει τις κατατεθείσες προσφορές, βάσει της υπ. αριθμ 33120/ΓΔ4/28-02-2017 Υ.Α. με θέμα «Εκδρομές – μετακινήσεις μαθητών δημοσίων και ιδιωτικών σχολείων Δ/θμιας Εκπ/σης», αποτελούμενη από τους:

1)     Αναγνωστόπουλο Σωτήριο, Διευθυντή του ΜΣΛ

2)     Κουτσιούλη Νικόλαο, ΠΕ03, συνοδό εκπαιδευτικό

3)     Τσιούκα Ευαγγελία, ΠΕ79.01, συνοδό εκπαιδευτικό

4)     Ευθυμίου Χάιδω, ΠΕ79.01, συνοδό εκπαιδευτικό

5)     Ρήτου Κασσιανή, ΠΕ79.01, συνοδό εκπαιδευτικό

6)     Τσικαντέρη Ραλλού, ΠΕ79.01, συνοδό εκπαιδευτικό

7)     Χαντέ Άρτεμις, εκπρόσωπο μαθητών του Α3 τμήματος

8)     Χαδουλού Δέσποινα, εκπρόσωπο μαθητών του Α3 τμήματος

Οι προσφορές που αξιολογήθηκαν είναι οιεξής:

1. GrecosTravel:  α) 399€ μέσωΒιέννης,β) 399€ από 20/3 – 24/02/2020, γ) 335€ από 21/03 – 24/03/2020
  2. Voulgaris Travel: 690€ μέσω Κωσταντινούπολης
  3. Zorpidis:  419€ μέσω Αθήνας

Έπειτα από έλεγχο των εγγράφων και αξιολόγηση των προσφορών που κατέθεσαν τα παραπάνω ταξιδιωτικά γραφεία, η επιτροπή ομόφωνα θεωρεί καταλληλότερη προσφορά, η οποία πληροί τους όρους της πρόσκλησης ενδιαφέροντος για τη διοργάνωση της εκδρομής, που αναρτήθηκε από το Σχολείο και εγγυάται την καλύτερη σε προσφερόμενες υπηρεσίες εκδρομή, σε συνδυασμό με την πιο συμφέρουσα τιμή, την προσφορά του ταξιδιωτικού γραφείου Zorpidis με πτήσεις από το αεροδρόμιο «Ελ. Βενιζέλος» απευθείας για Νυρεμβέργη και επιστροφή από 22/3 – 26/3/2020, και διαμονή στο “Novotel Nurnberg Am Messezentrum 4*” με πρωϊνό και τιμή 419€ ανά μαθητή και εξουσιοδοτεί τον Διευθυντή του Μουσικού Σχολείου Λάρισας να προχωρήσει στην υπογραφή της σχετικής σύμβασης ανάθεσης της διοργάνωσης της εκδρομής με το συγκεκριμένο ταξιδιωτικό γραφείο.

Για τον λόγο αυτό συντάσσεται η πράξη αυτή και υπογράφεται.

Ο ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ κ΄ ΠΡΟΕΔΡΟΣ

Αναγνωστόπουλος Σωτήριος