ΘΕΜΑ:  «Αξιολόγηση προσφορών για την πραγματοποίηση τετραήμερης εκδρομής  της Γ’

Λυκείου»

Στη Λάρισα και στο Γραφείο του Μουσικού Σχολείου Λάρισας την 14/10/2019 ημέρα Δευτέρα και ώρα 11:00 μετά από πρόσκληση του Διευθυντή κ. Αναγνωστόπουλου Σωτήρη συγκροτήθηκε η επιτροπή αξιολόγησης των προσφορών για την τετραήμερη εκδρομή της Γ’ Λυκείου στο Ναύπλιο και στην Αθήνα από 28/11 – 01/12/2019 βάσει της υπ’ αριθμ.  33120/ΓΔ4/28-02-2017 Υ.Α με θέμα «Εκδρομές – μετακινήσεις μαθητών δημοσίων και ιδιωτικών σχολείων Β/θμιας Εκπ/σης», αποτελούμενη από τους :

1)      Αναγνωστόπουλο Σωτήρη, Διευθυντή του ΜΣΛ

2)      Κολοβού Αγαθή, Υποδιευθύντρια του ΜΣΛ, ΠΕ79.01, συνοδό εκπ/κο

3)      Σπυροπούλου Ευαγγελία, ΠΕ02, συνοδό εκπ/κο

4)      Γιαννακοπούλου Ιωάννα, ΠΕ02, συνοδό εκ/κό

5)      Σαγρής Βύρων, εκπρόσωπο των μαθητών του Γ3 τμήματος

6)      Παυλοπούλου Βασιλική, εκπρόσωπο των μαθητών του Γ2 τμήματος

7)      Παπαχρήστου Παναγιώτα, εκπρόσωπο των μαθητών του Γ2.

Η επιτροπή, αποσφράγισε τους φακέλους και τις κατέγραψε ως ακολούθως:

1)      THESSALOS TOYRS

2)      ΚΟΚΚΙΝΟ ΝΕΡΟ

3)      MANDELAS

4)      BARAS TRAVEL

5)      ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΗ ΛΑΡΙΣΑΣ Ε.Π.Ε

6)      ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

7)      TRAVEL PROJECT

8)      ZORPIDIS TRAVEL

Οι προσφορές που κατατέθηκαν είναι οι εξής:

1)      THESSALOSTOYRS -3 διανυκτερεύσεις στο Ναύπλιο (απόκλιση από τα αιτούμενα του σχολείου)

2)      ΚΟΚΚΙΝΟ ΝΕΡΟ -135€ (με ημιδιατροφή) (PRESIDENT)

3)      MANDELASTOURS  -140€ (μεημιδιατροφή) (ZAFOLIA)

4)      BARAS TRAVEL – 137,5€  (με ημιδιατροφή) (PRESIDENT)

5)      ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΗ -138€ (με ημιδιατροφή AthensAtriumATL)

6)      ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ -190€ (με ημιδιατροφή)

7)      TRAVEL PROJECT- 165€ (μεημιδιατροφή, PRESIDENT)

8)      ZORPIDIS-168€ (με ημιδιατροφή, ZAFOLIA)

Έπειτα από έλεγχο των εγγράφων και αξιολόγηση των προσφορών που  κατέθεσαν τα παραπάνω ταξιδιωτικά γραφεία, η επιτροπή ομόφωνα θεωρεί καταλληλότερη προσφορά η οποία πληροί τους όρους της πρόσκλησης ενδιαφέροντος για τη διοργάνωση της εκδρομής, που αναρτήθηκε από το σχολείο και του εγγυάται την καλύτερη σε προσφερόμενες υπηρεσίες εκδρομή, δε συνδυασμό με την πλέον συμφέρουσα τιμή, αυτήν του ταξιδιωτικού γραφείου ΚΟΚΚΙΝΟ ΝΕΡΟ JOHN&GEORGE 4+ (ΤΟΛΟ) ΚΑΙ PRESIDENTHOTEL4+ ( ΑΘΗΝΑ) με ημιδιατροφή, με 135€ ανά μαθητή και εξουσιοδοτεί

τον Διευθυντή του Μουσικού Σχολείου Λάρισας να  προχωρήσει στην υπογραφή της σχετικής σύμβασης  ανάθεσης της διοργάνωσης της εκδρομής με το συγκεκριμένο ταξιδιωτικό γραφείο.

Για το λόγο αυτό συντάσσεται η πράξη αυτή και υπογράφεται :

Ο ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΚΑΙ ΠΡΟΕΔΡΟΣ                                                                 ΤΑ ΜΕΛΗ

ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ

ΚΟΛΟΒΟΥ      ΑΓΑΘΗ