Θέμα: «Αξιολόγηση προσφορών για την τετραήμερη εκπαιδευτική επίσκεψη στην Άρτα - Κέρκυρα».

Στη Λάρισα σήμερα, 23/12/2019 ημέρα Δευτέρα και ώρα12:00μ.μ., στο γραφείο του Μουσικού Σχολείου Λάρισας, μετά από πρόσκληση του Διευθυντή κ. Αναγνωστόπουλου Σωτηρίου συνήλθε η επιτροπή αξιολόγησης των προσφορών για την τετραήμερη εκπαιδευτική επίσκεψη στην Άρτα - Κέρκυρα, προκειμένου να αξιολογήσει τις κατατεθείσες προσφορές, βάσει της υπ. αριθμ 33120/ΓΔ4/28-02-2017 Υ.Α. με θέμα «Εκδρομές – μετακινήσεις μαθητών δημοσίων και ιδιωτικών σχολείων Δ/θμιαςΕκπ/σης», αποτελούμενη από τους:

1)        Αναγνωστόπουλο Σωτήριο, Διευθυντή του ΜΣΛ

2)        Ζαπίτη Ευαγγελία, συνοδό εκπαιδευτικό

3)        Ευθυμίου Χάιδω, συνοδό εκπαιδευτικό

4)        Κουλιοπούλου Ανδρομάχη, εκπρόσωπο μαθητών του γ2 τμήματος

5)        Τσιτσιάμη Κοσμά, εκπρόσωπο μαθητών του Α3 τμήματος

6)        Φουρκιώτη Ευγενία, εκπρόσωπο μαθητών του Α3 τμήματος

Οι προσφορές που αξιολογήθηκαν είναι οι εξής:

1)      Youth Travel Zorpidis,α)160 Ευρώ, hotel Amalia 3* (μεημιδιατροφή)

β)169 Ευρώ, hotel Magna Graecia 4* (μεημιδιατροφή)

2)      TITANAS travel ΚΤΕΛΛΑΡΙΣΑΣα)157 Ευρώ, hotel Alexandros 4* (μεπρωινό)

β) 162 Ευρώ, Grand Royal Boutique 3* (με πρωινό)

γ) 171Ευρώ, IonianPark 4*(με πρωινό)

δ)189Ευρώ, Corfu Holiday Palace 5* (με πρωινό)

3)      Mandelas Tours α)140 Ευρώ/mini bus, hotel Alexandros 4*(με πρωινό)

β)145 Ευρώ/ mini bus, Grand Royal Boutique 3* (με πρωινό)

γ)152 Ευρώ, IonianPark 4* (με πρωινό)

4)      ΚΟΚΚΙΝΟΝΕΡΟα)155 Ευρώ, GrandRoyalBoutique 3*  (με πρωινό)

5)      Τουριστική Λάρισας Ε.Π.Ε. α)119 Ευρώ, hotelOasis 3*(με πρωινό)

β)120 Ευρώ, POTAMAKIBeach 3*,(με πρωινό)

γ)139 Ευρώ, hotel Aqualand 4*,(μεπρωινό)

6)      Thessalos tours & travel α)156 Ευρώ, hotel Bintzan Inn,(με πρωινό)- 177Ευρώ (μεημιδιατροφή) β)162 Ευρώ, hotel Oasis 3*(με πρωινό)- 180 Ευρώ(μεημιδιατροφή) γ)170 Ευρώ, hotel Alexandros 4* (με πρωινό) – 176 Ευρώ (μεημιδιατροφή) δ)177 Ευρώ, Grand Royal Boutique 3* (με πρωινό) – 183 Ευρώ (μεημιδιατροφή) ε) 174 Ευρώ, Ionian Park 4* (με πρωινό) – 180 Ευρώ (μεημιδιατροφή), στ) 183 Ευρώ, hotel Grand Ariti, (με πρωινό) – 189 Ευρώ (μεημιδιατροφή), ζ) 183 Ευρώ, hotel Elea Beach, (με πρωινό) – 214 Ευρώ (μεημιδιατροφή), η) 186 Ευρώ, hotel City Marina (μεπρωινό), θ) 218Ευρώ, Hotel Divani Corfu Palace, (με πρωινό) – 233 Ευρώ  (μεημιδιατροφή), ι)191Ευρώ Corfu Holiday Palace 5* (με πρωινό) – 212 Ευρώ (μεημιδιατροφή).

7)      Goutzourelas tours

Mini bus                                    50 θέσεων

BitzanInn 3*                           119 Ευρώ με πρωινό 133 Ευρώ με πρωινό

142 Ευρώμε ημιδιατροφή      155 Ευρώ με ημιδιατροφή

GrandRoyalBoutique 3*    137 Ευρώ με πρωινό              150 Ευρώ με πρωινό

143 Ευρώ με ημιδιατροφή      158 Ευρώ με ημιδιατροφή

SunsetHotel 3*                    138 Ευρώ με πρωινό                 152 Ευρώ με πρωινό

IonianPark 4*                      142 Ευρώ με πρωινό              157 Ευρώ με πρωινό

152 Ευρώ με ημιδιατροφή      167 Ευρώ με ημιδιατροφή

Έπειτα από έλεγχο των εγγράφων και αξιολόγηση των προσφορών που κατέθεσαν τα παραπάνω ταξιδιωτικά γραφεία, η επιτροπή ομόφωνα θεωρεί καταλληλότερη προσφορά, η οποία πληροί τους όρους της πρόσκλησης ενδιαφέροντος για τη διοργάνωση της εκδρομής, που αναρτήθηκε από το Σχολείο και εγγυάται την καλύτερη σε προσφερόμενες υπηρεσίες εκδρομή, σε συνδυασμό με την πιο συμφέρουσα τιμή, την προσφορά του ταξιδιωτικού γραφείου Goutzourelastours,με λεωφορείο 50 θέσεων, διαμονή στοGrandRoyalBoutique 3* (Κανόνι Κέρκυρας) με πρωινό και τιμή 150 ευρώ ανά μαθητή και εξουσιοδοτεί τον Διευθυντή του Μουσικού Σχολείου Λάρισας να προχωρήσει στην υπογραφή της σχετικής σύμβασης ανάθεσης της διοργάνωσης της εκδρομής με το συγκεκριμένο ταξιδιωτικό γραφείο.

Για τον λόγο αυτό συντάσσεται η πράξη αυτή και υπογράφεται.

Ο ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ και ΠΡΟΕΔΡΟΣ

Αναγνωστόπουλος Σωτήριος