Αξιολόγηση προσφορών για τη διήμερη εκπαιδευτική επίσκεψη στα Ιωάννινα

Θέμα: «Αξιολόγηση προσφορών για τη διήμερη εκπαιδευτική επίσκεψη στα Ιωάννινα»

Στη Λάρισα σήμερα 10/01/2020 ημέρα Παρασκευή και ώρα 12:00μ.μ., στο γραφείο του Μουσικού Σχολείου Λάρισας, μετά από πρόσκληση του Διευθυντή, κ. Αναγνωστόπουλου Σωτηρίου, συνήλθε η επιτροπή αξιολόγησης των προσφορών για τη διήμερη εκπαιδευτική επίσκεψη στα Ιωάννινα, προκειμένου να αξιολογήσει τις κατατεθείσες προσφορές, βάσει της υπ. αριθμ. 33120/ΓΔ4/28-02-2017 Υ.Α. με θέμα «Εκδρομές – μετακινήσεις μαθητών δημοσίων και ιδιωτικών σχολείων Δ/θμιαςΕκπ/σης», αποτελούμενη από τους:

1)      Αναγνωστόπουλο Σωτήριο, Διευθυντή του ΜΣΛ

2)      Σπυριδάκη Δέσποινα, συνοδό εκπαιδευτικό

3)      Μπότου Ιωάννα, συνοδό εκπαιδευτικό

4)      Κοτοπούλη Έλλη, εκπρόσωπο μαθητών του β1 τμήματος

5)      Νάκα Εύη, εκπρόσωπο μαθητών του β2 τμήματος

6)      Χαλκιά Νικόλαο, εκπρόσωπο μαθητών του β3 τμήματος

Οι προσφορές που αξιολογήθηκαν είναι οι εξής:

1)      VakoHolidaysα) 47€ μεπρωινό, HotelΒυζάντιο 3*, β) 56€ μεπρωινό, EpirusPalace 5*, γ) 66€ μεημιδιατροφή, EpirusPalace 5*.

2)      Smile Acadimos 69€ μεημιδιατροφή, Saz Hotel 4*.

3)      Thessalos Tours α) 40€ μεπρωινό, HotelΒυζάντιο 3*, β) 40,5€μεπρωινό, Hotel Palladion 3*, γ) 42€μεπρωινό, Hotel Dovitel 4*, δ) 52€μεπρωινόκαι 59,5€μεημιδιατροφή, Epirus Palace 5*.

4)      OurTravel 88€ μεημιδιατροφή, The Lake Hotel 5*.

5)      ΚόκκινοΝερόα) 54€ μεπρωινό, EpirusPalace 5*, β) 65€ μεημιδιατροφή, EpirusPalace 5*.

6)      Mandelas Tours α) 48€μεπρωινό, Epirus Palace 5*, β) 58€μεημιδιατροφή, EpirusPalace 5*, γ) 40€μεπρωινό, Palladion Hotel 3*.

7)      Efilial Travel α) 63€ μεπρωινό, EpirusPalace 5*, β) 69€μεημιδιατροφή, EpirusPalace 5*, γ) 53€ μεπρωινό,Palladion Hotel 3*, δ) 66€μεημιδιατροφή, Palladion Hotel 3*

8)      ZorpidisTravelα) 90€ μεημιδιατροφή, The Lake Hotel.

9)      Happy Days Travel α) 54€ μεημιδιατροφή, Epirus Palace 5*, β) 65€μεημιδιατροφή, The Lake Hotel 5*.

10)   Goutzourelas Travel and Tours α) 45€με πρωινόκαι 55€με ημιδιατροφή, Epirus Palace 5*, β) 47€μεπρωινό, Olympic Hotel 4*, γ) 37€μεπρωινό, Hotel Palladion 3*, δ) 40€με πρωινό, ESSENCE 4*, ε) 39€μεπρωινό, A A R 4*.

Έπειτα από έλεγχο των εγγράφων και αξιολόγηση των προσφορών που κατέθεσαν τα παραπάνω ταξιδιωτικά γραφεία, η επιτροπή ομόφωνα θεωρεί καταλληλότερη προσφορά, η οποία πληροί τους όρους της πρόσκλησης ενδιαφέροντος για τη διοργάνωση της εκδρομής, που αναρτήθηκε από το Σχολείο και εγγυάται την καλύτερη σε προσφερόμενες υπηρεσίες εκδρομή, σε συνδυασμό με την πιο συμφέρουσα τιμή, την προσφορά του ταξιδιωτικού γραφείου «HappyDaysTravel», με λεωφορείο πολυτελές και κλιματιζόμενο, διαμονή στο “TheLakeHotel” 5*, στο κέντρο των Ιωαννίνων με ημιδιατροφή και τιμή 65€ ανά μαθητή και εξουσιοδοτεί τον Διευθυντή του Μουσικού Σχολείου Λάρισας να προχωρήσει στην υπογραφή της σχετικής σύμβασης ανάθεσης της διοργάνωσης της εκδρομής με το συγκεκριμένο ταξιδιωτικό γραφείο. Το συγκεκριμένο πληροί απόλυτα τις προδιαγραφές της Ανάρτησης, σύμφωνα με το Αρ. Πρωτ. 2452 της από 20/12/2019.

Για το λόγο αυτό συντάσσεται η πράξη αυτή και υπογράφεται.

Ο ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ και ΠΡΟΕΔΡΟΣ

Αναγνωστόπουλος Σωτήριος