Αξιολόγηση προσφορών για τηνεξαήμερη εκπαιδευτική επίσκεψη στην Ύδρα

Θέμα: «Αξιολόγηση προσφορών για την  εκπαιδευτική επίσκεψη στην Ύδρα»

Στη Λάρισα σήμερα 05/02/2020 ημέρα Τετάρτη και ώρα 12:00μ.μ., στο γραφείο του Μουσικού Σχολείου Λάρισας, μετά από πρόσκληση του Διευθυντή, κ. Αναγνωστόπουλου Σωτηρίου, συνήλθε η επιτροπή αξιολόγησης των προσφορών για την τριήμερη εκπαιδευτική επίσκεψη στην  Ύδρα (Πόρτο Χέλι, Ερμιόνη), προκειμένου να αξιολογήσει τις κατατεθείσες προσφορές, βάσει της υπ. αριθμ. 33120/ΓΔ4/28-02-2017 Υ.Α. με θέμα «Εκδρομές – μετακινήσεις μαθητών δημοσίων και ιδιωτικών σχολείων Δ/θμιαςΕκπ/σης», αποτελούμενη από τους:

1)      Αναγνωστόπουλο Σωτήριο, Διευθυντή του ΜΣΛ

2)      Έξαρχο Νικόλαο, συνοδό εκπαιδευτικό

3)      Ιωάννα Γιαννακοπούλου, συνοδό εκπαιδευτικό

4)      Σπυροπούλου Ευαγγελία, συνοδό εκπαιδευτικό

5)      Καλαμπούκας Ιωάννης, εκπρόσωπο μαθητών

6)      Μπαλατσάρα Ιωάννα, εκπρόσωπο μαθητών

Οι προσφορές που αξιολογήθηκαν είναι οι εξής:

1)      Zorpidis, α) 109€ με ημιδιατροφή, Pitsakis Hotel (Τολός) 3*, β) 139€ με ημιδιατροφή, AKS Hinitsa Bay 4*

2)      Thessalos Tours & Travel, α) 108€ με πρωινό, ή 118€ με ημιδιατροφή Nautica Bay Hotel 3*,β) 129€ με ημιδιατροφή, AKS Hinitsa Bay 4*, γ) 122€ με πρωινό, Rozos Hotel 3*

3)      Travel Memories,  α) 140€ με ημιδιατροφή Nautica Bay Hotel 3*

4)      Titanas travel ΚΤΕΛ Λάρισας, α) 136€ με ημιδιατροφή, AKS Porto Heli 4*, β) 122€ με πρωινό, ή 132€ με ημιδιατροφή Nautica Bay Hotel 3*,

5)      Mandelas Tours, α) 117€ με πρωινό, Hotel Rozos 3*, β) 135€ με ημιδιατροφή, AKS Hinitsa Bay 4*.

6)      Efilial Travel, α) 145€ με ημιδιατροφή, AKS Hinitsa Bay 4*, β) 140€ με ημιδιατροφή ή 120€ με πρωινό Nautica Bay Hotel

7)      Grecos Travel, α) 132€ με ημιδιατροφή, AKS Porto Heli 4*, β) 120€ με πρωινό , Rozos Hotel 3*

8)      Goutzourelas Travel and Tours, α) 119€ με πρωινό ή 129€ με ημιδιατροφή, Nautica Bay Hotel 3*, β) 134€ με ημιδιατροφή, AKS Hinitsa Bay 4*.

9)      Tsinoudis Travel,  α) 120€ με πρωινό, Rozos Hotel 3*, β) 136€ με ημιδιατροφή  AKS Hinitsa Bay 4*

Έπειτα από έλεγχο των εγγράφων και αξιολόγηση των προσφορών που κατέθεσαν τα παραπάνω ταξιδιωτικά γραφεία, η επιτροπή ομόφωνα θεωρεί καταλληλότερη προσφορά, η οποία πληροί τους όρους της πρόσκλησης ενδιαφέροντος για τη διοργάνωση της εκδρομής, που αναρτήθηκε από το Σχολείο και εγγυάται την καλύτερη σε προσφερόμενες υπηρεσίες εκδρομή, σε συνδυασμό με την πιο συμφέρουσα τιμή, την προσφορά του ταξιδιωτικού γραφείου «Thessalos Tours & Travel», με διαμονή στο “Nautica Bay Hotel”, με ημιδιατροφή και τιμή 118€ ανά μαθητή και εξουσιοδοτεί τον Διευθυντή του Μουσικού Σχολείου Λάρισας να προχωρήσει στην υπογραφή της σχετικής σύμβασης ανάθεσης της διοργάνωσης της εκδρομής με το συγκεκριμένο ταξιδιωτικό γραφείο.

Για το λόγο αυτό συντάσσεται η πράξη αυτή και υπογράφεται.

Ο ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ και ΠΡΟΕΔΡΟΣ

Αναγνωστόπουλος Σωτήριος