Αξιολόγηση προσφορών για την ημερήσια εκπαιδευτική επίσκεψη στη Θεσσαλονίκη

Θέμα: «Αξιολόγηση προσφορών για ημερήσια εκπαιδευτική επίσκεψη στη Θεσσαλονίκη»

Στη Λάρισα σήμερα 26/02/2020 ημέρα Τετάρτη και ώρα 13:00μ.μ., στο γραφείο του Μουσικού Σχολείου Λάρισας, μετά από πρόσκληση του Διευθυντή, κ. Αναγνωστόπουλου Σωτηρίου, συνήλθε η επιτροπή αξιολόγησης των προσφορών για τη ημερήσια εκπαιδευτική επίσκεψη στη Θεσσαλονίκη, προκειμένου να αξιολογήσει τις κατατεθείσες προσφορές, βάσει της υπ. αριθμ. 33120/ΓΔ4/28-02-2017 Υ.Α. με θέμα «Εκδρομές – μετακινήσεις μαθητών δημοσίων και ιδιωτικών σχολείων Δ/θμιας Εκπ/σης», αποτελούμενη από τους:

1)      Αναγνωστόπουλο Σωτήριο, Διευθυντή του ΜΣΛ

2)      Βόγια Αγγελική, συνοδό εκπαιδευτικό

3)      Κοσμάνου Βασιλική, συνοδό εκπαιδευτικό

4)      Κούτσικου Γαβριέλα, εκπρόσωπο μαθητών της  Β΄  Λυκείου

5)      Καλαϊτζόγλου Ευαγγελία, εκπρόσωπο μαθητών τ ης  Β΄  Λυκείου

Οι προσφορές που αξιολογήθηκαν είναι οι εξής:

1)      MandelasTours, 470 Ευρώ με πούλμαν 50 θέσεων.

2)      Goutzourelas Travel and Tours, 250 Ευρώ με Mini Bus.

3)      Loukas Tours, 250 Ευρώ με Mini Bus.

Έπειτα από έλεγχο των εγγράφων και αξιολόγηση των προσφορών που κατέθεσαν τα παραπάνω ταξιδιωτικά γραφεία, η επιτροπή κατόπιν κλήρωσης μεταξύ των ταξιδιωτικών γραφείων Goutzourelas Travel and Tours και Loukas Tours, τα οποία κατέθεσαν προσφορές στην ίδια τιμή και πληρούν τους όρους της πρόσκλησης ενδιαφέροντος για τη διοργάνωση της εκδρομής, που αναρτήθηκε από το Σχολείο, επελέγη η προσφορά του ταξιδιωτικού γραφείου «Goutzourelas Travel and Tours», με Mini Bus καινούριο και τιμή 250 Ευρώ ή 15,625€ ανά μαθητή και εξουσιοδοτεί τον Διευθυντή του Μουσικού Σχολείου Λάρισας να προχωρήσει στην υπογραφή της σχετικής σύμβασης ανάθεσης της διοργάνωσης της εκδρομής με το συγκεκριμένο ταξιδιωτικό γραφείο. Το συγκεκριμένο πληροί απόλυτα τις προδιαγραφές της Ανάρτησης, σύμφωνα με το Αρ. Πρωτ. 2452 της από 20/12/2019.

Για το λόγο αυτό συντάσσεται η πράξη αυτή και υπογράφεται.

Ο ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ και ΠΡΟΕΔΡΟΣ

Αναγνωστόπουλος Σωτήριος