Χριστουγεννιάτικες κάρτες στην ΙΣΠΑΝΙΑ

Ευχές για τα Χριστούγεννα κι για το Νέο Έτος αντάλλαξαν μαθητές και μαθήτριες του σχολείου μας με τους ομηλίκους τους στην Σεβίλλη και τη Μούρθια της Ισπανίας.

Στα πλαίσια του Ευρωπαϊκού προγράμματος ERASMUS KA122 με τίτλο: “IT’S TIME TO ACT. URBAN RIVERS NEED HELP” μαθητές και μαθήτριες των τμημάτων Α1 και Α3 Λυκείου με υπεύθυνους καθηγητές τους: Κουτσιούλη Νικόλαο, Μαλάκο Σταμάτη, Τσιούκα Ευαγγελία και Τσοτσάνη Ευθυμία έγραψαν με μεράκι κι ενθουσιασμό τις χριστουγεννιάτικες κάρτες τους εκφράζοντας θερμές ευχές για τις γιορτές και μηνύματα ελπίδας για τη Νέα Χρονιά.  Οι ταχυδρομικές μας ευχές ταξίδεψαν για το ισπανικό σχολείο “IES VELAZQUEZ ” στη Σεβίλλη.

Οι μαθητές των τμημάτων γ2 και γ3 Γυμνασίου του Μουσικού Σχολείου Λάρισας στα πλαίσια συνεργασίας στο ευρωπαϊκό έργο etwinning “EUROPE IS LIVING A CELEBRATION” με το σχολείο       «IES INGENIERO DE LA CIERVA» της Μούρθιας και υπεύθυνες καθηγήτριες τις: Γατσιού Έλενα, Κοσμάνου Βασιλική, Ρήτου Κασσιανή και Τσιούκα Ευαγγελία  ετοίμασαν και μοιράστηκαν τις ευχές τους σε διάφορες ευρωπαϊκές γλώσσες στέλνοντας τα δικά τους μηνύματα ειρήνης κι αγάπης.

Η περσινή συνεργασία συνεχίζεται με τους Ισπανούς φίλους μας και ανυπομονούμε για τη συνέχειά της!!!

Περιμένουμε, λοιπόν, με μεγάλη χαρά να λάβουμε τις Χριστουγεννιάτικες κάρτες που έχουν αποστείλει οι Ισπανοί φίλοι μας…