Αγαπητοί γονείς/κηδεμόνες.

Επειδή η εγγραφή στην Α Λυκείου και η επανεγγραφή στη Β και Γ Λυκείου θα γίνει αποκλειστικά ηλεκτρονικά μέσω του e-eggrafes θα σας παρακαλούσα να προσέξετε ιδιαιτέρως τα παρακάτω:

• Να διαβάσετε πολύ προσεκτικά την επιστολή.
  • Πρέπει να στείλετε στο Σχολείο και τις δυο υπεύθυνες δηλώσεις. Είναι διαφορετικές. Τη μια θα τη συμπληρώσει ο κηδεμόνας που θα χρησιμοποιήσει τους κωδικούς TAXIS για την εγγραφή / επανεγγραφή και την άλλη ο έτερος κηδεμόνας ότι συναινεί.
  • Τις ΥΔ πρέπει να τις προσκομίσετε μέχρι 22/4/2024
  • Αν επιθυμείτε να αποστείλετε ηλεκτρονικά τις ΥΔ θα σας παρακαλούσα να το κάνετε μέσω του email: musicschlar@gmail.com. Αν τις φέρετε οι ίδιοι ή οι μαθητές θα σας παρακαλούσα να τις δώσετε σε μένα τον ίδιο και όχι στη γραμματεία ή να τις αφήσετε απάνω στο γραφείο ώστε να τις ελέγξω.
  • Οι ΥΔ πρέπει να έχουν το γνήσιο της υπογραφής ή εναλλακτικά μέσω gov από τη διεύθυνση https://www.gov.gr/ipiresies/polites-kai-kathemerinoteta/psephiaka-eggrapha-gov-gr/ekdose-upeuthunes-deloses

Σας ευχαριστώ πολύ

Γερούκης Κων/νος ΠΕ86